• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

Nastoletnia depresja to choroba, którą da się leczyć. Rodzicu bądź uważny!  Depresja to choroba, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Depresja u dzieci i młodzieży jest często lekceważona przez rodziców i opiekunów,  zwykle nie jest  wynikiem nagłych wydarzeń, przeważnie  rozwija się powoli, po cichu i narasta.
Jest przede wszystkim  wynikiem niedostrzegania samotności młodego człowieka, u którego  rozwija się  poczucie żalu, osamotnienia, złości, bezsilności. 
Film "Znikające dzieci"

W dniu 09.03.2020 r.  w ramach realizacji  programów profilaktycznych, w auli szkoły została wyświetlona prezentacja multimedialna „Podstępne WZW”, „Znamię ! Znam je?”. Programy te mają na celu podniesienie świadomości  młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zakażeniami wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz sposobów zapobiegania im, a także wczesnego wykrywania zachorowań i profilaktyki czerniaka.
Na spotkanie z młodzieżą zaproszono panią Iwonę Mirosław z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świnoujściu. Pedagog szkolny Grażyna Dobosz.

28 lutego młodzież uczestniczyła w spektaklu teatralnym w sali MDK w Świnoujściu - Adam i Ewa. Miłość w literaturze. Spektakl został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Sztuka przedstawiała dwa różne światy, które połączył jeden motyw – miłość, ale niełatwa, wyjątkowa, często niespełniona. Bohaterami byli młodzi współcześni ludzie, , a obok nich w raju pojawili się Adam i Ewa, czyli pierwsza biblijna para. Młodzież wśród tekstów literackich nawiązujących do motywu miłości mogła odnaleźć znane im i lubiane fragmenty., które zostały w tej sztuce wykorzystane.

Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego  w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego

Instrukcja higienicznego mycia rąk

Komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego dla podróżujących

Prosimy również, by uczniowie, którzy są przeziębieni lub chorzy nie przychodzili do szkoły.

Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie 800 190 590

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci naszego Ucznia, Przyjaciela i Kolegi  Jakuba Wiecheckiego, ucznia klasy I a naszej szkoły. Jego odejście spowodowało ogromną pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali.
Łącząc się w żałobie i smutku składamy wyrazy najszczerszego współczucia Rodzinie i wszystkim bliskim Jakuba.

Pogrążeni w smutku Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i Uczniowie Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu.

Podkategorie