• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku,  pierwszego grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. „Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka, nieodłączny element obchodów tego dnia.

6 XII grudnia naszą szkołę odwiedził  św. Mikołaj wraz z elfami, każdy grzeczny uczeń otrzymał słodki prezent.

Pomysłodawcą akcji był amerykański dziennikarz Lynn Smith, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest od 1991 roku w trzeci czwartek listopada. Palenie tytoniu niesie ze sobą wiele negatywnych skutków wpływających na stan zdrowia człowieka, między innymi:

W tegorocznych Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin, które odbywały się w Arnhem w Holandii w dniach 17-18 listopada brało udział ponad 700 zawodników z 35 krajów. Polski Związek Karate powołał do udziału w mistrzostwach zawodników z  klubu Świnoujska Akademia Kyokushin  Wicemistrzem świata w kategorii 16-17 lat, +80 kg został  Patryk Cegielski, który jest uczniem klasy II b w naszej szkole. Sukces zawsze jest związany z wytrwałością, systematyczną pracą, pokonywaniem własnych słabości. Serdecznie gratulujemy Patrykowi!  (foto. Świnoujska Akademia Karate Kyokushin)

11 Listopada  to wielkie święto związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w związku z tym delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką p. S. Stawiarskiej i p. D. Polarczyka złożyła hołd i wiązankę biało – czerwonych kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej”. 10 listopada w auli szkoły odbył się uroczysty apel przybliżający uczniom okoliczności związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Podkategorie