• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

W dniu 24 października 2023 r., na Pływalni Uznam Arena  w Świnoujściu Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2023/2024. Zawody te są eliminacjami do Mistrzostw Województwa, które odbędą się w listopadzie 2023 r. w Kołobrzegu. W rywalizacji udział wzięła młodzież z pięciu świnoujskich szkól średnich: LO Mieszko; CEZiT; ZSM; Liceum Katolickie; ZCKZiU. Miło nam powiadomić, że Liliana Tatarczuk zajęła pierwsze miejsce na dystansie  50 m stylem grzbietowym, a Mateusz Mackiewicz pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym. Gratulujemy!

29 IX 2023 r na polanie przy Leśniczówce odbyło się szkolne ognisko integracyjne zorganizowane przez Samorząd Szkolny. Młodzież wzięła udział w różnych grach i zabawach zespołowych, mogła się również posilić własnoręcznie upieczonymi na ognisku kiełbaskami.

Dnia 26 września w naszej szkole zostało zorganizowane wyjście do kina na film ,,Raport Pileckiego''. Jest to wspaniała ekranizacja filmu historycznego oraz biografia człowieka, który dokonał rzeczy niewarygodnych. Zgłosił się na ochotnika do obozu w Auschwitz, gdzie zorganizował tam ruch oporu, a następnie dokonał brawurowej ucieczki. W swoim raporcie opisywał prawdę o działalności Niemców w obozie. Uczniom przed seansem została wyświetlona wideoprelekcja edukacyjna.

Dnia 27.09.2023 odbyły się Mistrzostwa Świoujścia w Jesiennych Biegach Przełajowych. 3 miejsce zajął Rajan Skwara. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Podobnie jak w zeszłym roku zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Lecturus. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta, uczniowie mają uprawnienia do dużych zniżek. Nowością w tym roku są  przykładowe lekcje pokazowe realizowane w trakcie kursów. Zachęcamy do zapoznania się z lekcjami i zaprezentowania ich Waszym Rodzicom. Lekcje znajdują się na YouTube na kanale Związku Miast Polskich: 

Więcej szczegółów na lecturusjunior.pl. ZAPRASZAMY!

Podkategorie