• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

W piątek 20 grudnia w klasach odbyły się tradycyjne spotkania wigilijne. Młodzież wraz z wychowawcami przygotowała na tę okazję wigilijne potrawy, śpiewała kolędy i składała sobie świąteczne życzenia.

Po raz kolejny w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”  w szkole odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Świnoujściu. Zbiórkę zorganizowało szkolne koło wolontariatu.  Zebrano mnóstwo puszek i opakowań z mokrą i suchą karmą dla psów i kotów oraz  koce i akcesoria do zabawy dla zwierząt. Wszystkim uczniom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu  i wielkie serce  serdecznie DZIĘKUJĘ! Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Grażyna Dobosz

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 3b: Daria Sewera, Paulina Woldon, Małgorzata Salomon, Oliwia Sobolewska, Szymon Melzacki i Szymon Sikorski podarowali prezenty  schronisku dla zwierząt w Świnoujściu. Prezenty były szczególne, bo samodzielnie uszyte przez naszą młodzież ubranka dla zwierząt pod kierunkiem nauczyciela p. G. Łodygo-Raczek. Akcja była przygotowana pod patronatem Samorządu Szkolnego. Dziękujemy za zaangażowanie.

 W tym roku postanowiliśmy sprawić niespodziankę podopiecznym Hospicjum Domowego w Świnoujściu. Kartki z życzeniami świątecznymi wykonała nasza uzdolniona plastycznie pani woźna Weronika, uczniowie oraz pedagog szkolny.
Pani Dorota Strzelec,  na zajęciach praktycznych w pracowni obsługi kelnerskiej wraz z uczniami: Agnieszką Florysiak, Wiktorią Szlendak, Laurą Peciak, Jakubem Wiecheckim, Krystianem Lato oraz Jakubem Peplińskim upiekła i przyozdobiła świąteczne pierniczki.
W dniu 12 grudnia 2019 r. przekazaliśmy drobne  upominki  pracownikowi hospicjum, który w naszym imieniu  przekaże je podopiecznym, którym składamy serdeczne życzenia . 

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość.  Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem.
Odpoczynku, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Pełnego nadziei, spokojnego
Nowego Roku 2020

 Dyrekcja, pracownicy szkoły oraz uczniowie  Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu.  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Pedagog Szkolny  Grażyna Dobosz

W Bibliotece Miejskiej w dniu 4 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie  zorganizowane przez Ośrodek Szkolno –Wychowawczy  w Świnoujściu z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Podczas imprezy podsumowano również konkurs plastyczny pt. „Niepełnosprawność”
Dyplom za udział w konkursie otrzymała uczennica klasy  I A Wiktoria Szlendak. 

Podkategorie