• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.

Audiobooki to książki w postaci plików dźwiękowych, które są czytane przez lektora. Wystarczy więc założyć sobie słuchawki i już można bez przeszkód korzystać z ich bogatych zasobów, nawet wtedy kiedy wykonujemy jakieś czynności np. sprzątanie, czy uprawianie jakiegoś sportu Jest to również bardzo atrakcyjna i skuteczna metoda nauki języków obcych, a także poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań w wielu dziedzinach.

Ebooki - to książki elektroniczne, które musimy przeczytać, ale nie mając w ręku tradycyjnej papierowej książki tylko urządzenie do wyświetlania tekstu.

Skąd wziąć audiobooki i ebooki? Można je oczywiście zakupić w wielu miejscach w sieci, ale można z nich również korzystać bezpłatnie, na przykład tutaj:

Empik,  Ebookpoint.

Jako Fundacja Edukacyjna Perspektywy zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znaleźli się Państwo i uczniowie. Podziwiamy zaangażowanie i determinację pedagogów i nauczycieli. Wiemy też, że uczniowie, mimo problemów wynikających z pandemii, potrzebują informacji, które pozwolą im zdecydować, jakie studia wybrać. Dlatego w tym roku w ramach kampanii “Dziewczyny na Politechniki!” przygotowaliśmy specjalne wydarzenie online: "Kierunki Wirusoodporne - czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?"

To, jak reagujemy na wybuch pandemii, zależy od naszych osobistych predyspozycji, doświadczeń i uwarunkowań, a także od społeczności, w której żyjemy. Z pewnością silniej reagować na tę sytuację mogą reagować osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi z uwagi na większe zagrożenie chorobą  COVID-19, dzieci i nastolatki, osoby nadużywające środków psychoaktywnych, osoby poddane kwarantannie, z uwagi na izolację od innych ludzi i oczywiście personel medyczny.

Podkategorie