• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

 Po wakacyjnej przerwie , w dniu 22.10.2019r spotkaliśmy się z seniorami z Dziennego Domu Pomocy. Pedagog szkolny wraz z uczennicami  Wiktorią Krerowicz oraz Natalią Wdzięczną przygotował prezentację multimedialną  „Senior- smart fon -tablet”.  Zapoznaliśmy uczestników ze sposobami komunikowania się ludzi na przestrzeni wieków, komunikacją werbalną oraz mową ciała, do czego może nam służyć smartfon oraz tablet, jakie  są między nimi różnice.  Wyjaśnialiśmy również pojęcia, które są związane z użytkowaniem tabletu, smartfona.  Wszystkim chętnym  seniorom , uczennice pomogły w nauczeniu się , lub przypomniały jak obsługiwać wybrane funkcje w telefonie . Ze spotkania mamy też pamiątkowe selfi. 

 

W ramach Tygodnia Umiejętności Zawodowych dnia 17.10.2019 r. zaprosiliśmy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6. Celem spotkania było zaprezentowanie naszej oferty edukacyjnej połączonej z możliwością uczestnictwa młodzieży w zajęciach lekcyjnych z przedmiotów zawodowych. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne.  W pracowni obsługi kelnerskiej zaprezentowano profesjonalny i widowiskowy pokaz serwisu synchronicznego. W pracowni turystycznej młodzież wzięła udział w quizie z podstawowej wiedzy turystycznej, a także obejrzała film pt. „Najniebezpieczniejsze drogi świata”. Natomiast w pracowni ortopedycznej można było zapoznać się z profesjonalnym sprzętem ortopedycznym.

W dniu 16.10.2019 r. zostaliśmy zaproszeni do hotelu Radisson Blu na Dzień Otwarty hotelu Hilton Resort & Spa w Świnoujściu, podczas którego zaprezentowano nam nowy obiekt.  Mieliśmy możliwość poznania kadry zarządzającej hotelu, z którą można było przeprowadzić indywidualne rozmowy. Bardzo podobało nam się to spotkanie, ponieważ młodzież mogła zapoznać się z pracą i organizacją luksusowego hotelu, co może być dodatkową motywacją do nauki zawodu. Przygotowano dla nas efektowny bufet z elementami sztuki carvingu.

W piątek, 11 października w szkolnej auli odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W dniu 12 września 2019 r. na terenie świnoujskiej leśniczówki odbyło się ognisko integracyjne dla uczniów klasy I a i I b. Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania kolegów i koleżanek oraz wychowawców.

Podkategorie