• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 3b: Daria Sewera, Paulina Woldon, Małgorzata Salomon, Oliwia Sobolewska, Szymon Melzacki i Szymon Sikorski podarowali prezenty  schronisku dla zwierząt w Świnoujściu. Prezenty były szczególne, bo samodzielnie uszyte przez naszą młodzież ubranka dla zwierząt pod kierunkiem nauczyciela p. G. Łodygo-Raczek. Akcja była przygotowana pod patronatem Samorządu Szkolnego. Dziękujemy za zaangażowanie.

 W tym roku postanowiliśmy sprawić niespodziankę podopiecznym Hospicjum Domowego w Świnoujściu. Kartki z życzeniami świątecznymi wykonała nasza uzdolniona plastycznie pani woźna Weronika, uczniowie oraz pedagog szkolny.
Pani Dorota Strzelec,  na zajęciach praktycznych w pracowni obsługi kelnerskiej wraz z uczniami: Agnieszką Florysiak, Wiktorią Szlendak, Laurą Peciak, Jakubem Wiecheckim, Krystianem Lato oraz Jakubem Peplińskim upiekła i przyozdobiła świąteczne pierniczki.
W dniu 12 grudnia 2019 r. przekazaliśmy drobne  upominki  pracownikowi hospicjum, który w naszym imieniu  przekaże je podopiecznym, którym składamy serdeczne życzenia . 

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość.  Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem.
Odpoczynku, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Pełnego nadziei, spokojnego
Nowego Roku 2020

 Dyrekcja, pracownicy szkoły oraz uczniowie  Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu.  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Pedagog Szkolny  Grażyna Dobosz

W Bibliotece Miejskiej w dniu 4 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie  zorganizowane przez Ośrodek Szkolno –Wychowawczy  w Świnoujściu z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Podczas imprezy podsumowano również konkurs plastyczny pt. „Niepełnosprawność”
Dyplom za udział w konkursie otrzymała uczennica klasy  I A Wiktoria Szlendak. 

W ramach obchodu Światowego  Dnia  Walki z AIDS  w dniu 01 grudnia 2019 r.  staraliśmy się w szkole przełamywać barierę strachu oraz stygmatyzację osób zakażonych wirusem HIV i chorym na AIDS. W związku z tym  podczas  zajęć z młodzieżą przeprowadzono  na ten temat pogadanki,  przygotowano  stoisko edukacyjne, ogłoszono konkurs na plakat o tematyce HIV/AIDS w który wyróżnienie otrzymała klasa III A.                               Pedagog Szkolny Grażyna Dobosz.

W dniu 26 listopada 2019 r. odwiedziliśmy podopiecznych z Dziennego Domu Pomocy w Świnoujściu Rozmawialiśmy z seniorami  o tym  co  należy zrobić aby cieszyć się zdrowiem jak najdłużej. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór aktywności ruchowej dla osób starszych, który powinien być oparty na indywidualnych predyspozycjach, przede wszystkim dostosowany  do stanu zdrowia i sprawności fizycznej. Dieta dostosowana do pracującego   coraz wolniej z upływem lat organizmu, musi być układana starannie, uwzględniać indywidualne potrzeby i zalecenia dietetyczne lekarza. Bez względu na wiek dla zachowania dobrego samopoczucia,  niezbędne jest też, pozytywne myślenie. Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i pogody ducha.                                                                                               Pedagog Szkolny  Grażyna Dobosz

Podkategorie