• Description slide 1

  • Description slide 2

  • Description slide 3

  • Description slide 4

  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

7 czerwca 2024 r. na boisku szkolnym odbyła się szkolna impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Młodzież wzięła udział w różnych grach i zabawach zespołowych, mogła się również posilić kiełbaskami upieczonymi na grillu.

.

Regularna aktywność  fizyczna seniorów  jest niezbędna dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Podejmowanie ćwiczeń ruchowych to podstawa profilaktyki wielu chorób, warunek dobrej kondycji. Im więcej osoby starsze się ruszają, tym są dłużej sprawne i samodzielne. Stymulowany układ mięśniowy i kostny to też mniejsze ryzyko upadków. Ruch wpływa  na ogólne samopoczucie i nastrój, podczas aktywności fizycznej uaktywniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. To właśnie dlatego  przygotowaliśmy dla seniorów ćwiczenia z butelkami, zastosowanie przyborów uatrakcyjniło zajęcia ruchowe. Rozmawialiśmy również o solidarności międzypokoleniowej. W szkole z okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej pani Anna Paluszkiewicz przygotowała gazetkę tematyczną. Pedagog szkolny Grażyna Dobosz

W dniu 23.04.2024 odwiedziliśmy seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Świnoujściu. Przygotowaliśmy dla nich  szczególną formę gimnastyki poprawiającej kondycje umysłową. Ćwiczenia dłoni wymagają bowiem koncentracji, umiejętności odpowiedniego reagowania, zdolności do zapamiętywania i kreatywności. Można je modyfikować, podnosić lub obniżać stopień trudności, przeprowadzać praktycznie wszędzie. Zabawa ruchowa której osnową była wyprawa króla i królowej na wycieczkę sprawiła  seniorom  wiele radości. Nam  jak zwykle satysfakcję z czasu spędzonego z seniorami. W zajęciach brały udział uczennice z klasy II C. Pedagog Szkolny

14 kwietnia 966 roku miało miejsce wydarzenie, które na zawsze odmieniło bieg historii świata i Europy, a przede wszystkim losy nas, Polaków. Chrzest Polski był przełomowym momentem - to właśnie decyzja Mieszka I dała początek polskiej państwowości i trwale umieściła Polskę na mapie Europy. Z tej okazji w dniu 12 kwietnia 2024 roku społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 1058 rocznicy chrztu Polski. Apel został bardzo ciekawie przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klas 1b i 4a Technikum pod kierownictwem Pani Sabiny Stawiarskiej i Pana Dariusza Polarczyka.

W  ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy IV oraz V w dniu 09.04.2024 uczestniczyli w spotkaniu promującym zawód policjanta.  St. sierż. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu opowiadał uczniom na czym polega praca w Policji, przedstawił wymogi formalne oraz procedurę kwalifikacyjną. Mówił również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi.

Podkategorie